Główny >> Informacje O Leku >> Advil dawkowanie, postacie i mocne strony

Advil dawkowanie, postacie i mocne strony

Advil dawkowanie, postacie i mocne stronyInformacje o leku

Advil Formy i mocne strony | Advil dla dorosłych | Advil dla dzieci | Tabela dawkowania Advil | Advil dawkowanie na bóle, bóle i gorączkę | Advil dla zwierząt domowych | Jak stosować Advil | FAQs

Advil (składnik aktywny: ibuprofen) to markowy lek dostępny bez recepty, stosowany w celu tymczasowego złagodzenia gorączka lub drobne bóle spowodowane bólem głowy, zębów, pleców, mięśni, przeziębień, artretyzmu lub skurczów menstruacyjnych. Advil tylko łagodzi objawy i nie leczy ani nie leczy żadnego podstawowego schorzenia. Advil przyjmuje się doustnie w postaci tabletek, kapsułek, kapsułek żelowych lub kapsułek żelowych w płynie. Można go przyjmować z jedzeniem lub bez.



POWIĄZANE: Co to jest Advil? | Kupony Advil



Postacie dawkowania i moce leku Advil

Advil jest sprzedawany w postaci tabletek, kapsułek lub kapsułek żelowych zawierających 200 mg ibuprofenu w każdej tabletce.

Dodatkowe produkty Advil to Advil Liqui-Gels, Advil Liqui-Gel Minis, Advil Easy-Open Arthritis Cap (tabletki lub kapsułki żelowe) i Advil Migraine (kapsułki żelowe). Każdy produkt zawiera 200 mg ibuprofenu w tabletce lub kapsułce żelowej.



Advil Dual Action zawiera 250 mg acetaminofenu i 125 mg ibuprofenu w każdej kapsułce.

Advil dawkowanie dla dorosłych

Advil ma standardową zalecaną dawkę dla dorosłych w postaci jednej tabletki, kapsułki lub kapsułki żelowej (200 mg) przyjmowanej co cztery do sześciu godzin, gdy objawy nie ustępują. Jeśli jedna tabletka, kapletka lub kapsułka nie zapewnia wystarczającego złagodzenia bólu lub gorączki, dawkę można podwoić do dwóch tabletek, kapsułek lub kapsułek żelowych co sześć godzin (maksymalnie sześć tabletek w ciągu 24 godzin).

  • Standardowe dawkowanie Advil dla dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat lub starszej: Jedna do dwóch tabletek, kapsułek lub kapsułek żelowych (200-400 mg) co cztery do sześciu godzin, dopóki objawy nie ustąpią. Zobacz maksymalną dawkę poniżej.
  • Maksymalna dawka Advil dla dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat lub starszej: Nie więcej niż sześć tabletek (łącznie 1200 mg) w ciągu 24 godzin. Nie stosować dłużej niż 10 dni, chyba że pod nadzorem lekarza.

Skonsultuj się z lekarzem w sprawie odpowiedniej dawki ibuprofenu, jeśli masz chorobę wątroby lub nerek.



Advil dawkowanie dla dzieci

Opisane powyżej produkty Advil są zalecane do stosowania u osób dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych.

W przypadku dzieci zdecydowanie zaleca się, aby opiekunowie podawali jeden z trzech produktów Advil specjalnie opracowanych dla dzieci co sześć do ośmiu godzin:

  • Krople Advil dla niemowląt dla dzieci w wieku 6-23 miesięcy (zawiesina doustna zawierająca 50 miligramów (mg) ibuprofenu w 1,25 mililitra (ml) płynu).
  • Zawieszenie z tytułu zasiłku dla dzieci dla dzieci w wieku 2-11 lat (zawiesina doustna zawierająca 100 mg ibuprofenu w 5 ml płynu;dostępne w różnych smakach, w tym bez cukru i bez barwników).
  • Junior Strength Advil Chewables dla dzieci w wieku 2-11 lat ze 100 mg ibuprofenu w każdej tabletce do żucia o smaku winogronowym.
Advil dawkowanie według wieku
Wiek (lata) Rekomendowana dawka* Maksymalna dawka
12-17 W razie potrzeby 1-2 tabletki, kapsułki lub kapsułki (200-400 mg) co 4-6 godzin Nie więcej niż dwie tabletki, kapsułki lub kapsułki (400 mg) co 6 godzin i nie więcej niż 6 tabletek (1200 mg) na każdy 24-godzinny okres
<12 Zapytaj lekarza Zapytaj lekarza
Tabela dawkowania Advil
Wskazanie Wiek Standardowe dawkowanie Maksymalna dawka
Drobne bóle i bóle lub gorączka 12 lat 200-400 mg (1-2 tabletki, kapsułki lub kapsułki) co 4-6 godzin 1200 mg (6 tabletek, kapsułek lub kapsułek) na 24 godziny
<12 Zapytaj lekarza Zapytaj lekarza

Advil dawkowanie na bóle, ból i gorączkę

W przypadku osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat lub starszych Advil może być stosowany w celu tymczasowego złagodzenia niewielkich bólów głowy, mięśni, pleców, zębów, skurczów przedmiesiączkowych / miesiączkowych lub przeziębienia. Advil można również przyjąć tymczasowo złagodzenie gorączki lub dreszczy .



  • Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i starsza): 200-400 mg co cztery do sześciu godzin. Maksymalna dawka 1200 mg w okresie 24 godzin.
  • Pacjenci pediatryczni (11 lat i młodsi) : Zapytaj pediatrę.
  • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek :
    • Klirens kreatyniny 30-60 ml / min: używaj ostrożnie (skonsultuj się z lekarzem)
    • Klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml / min: Nie stosować
    • Pacjenci dializowani: Nie stosować
  • Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby : Używaj ostrożnie (skonsultuj się z lekarzem)

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować leku Advil bez zalecenia lekarza.

Advil nie powinien być stosowany po 20. tygodniu ciąży, ponieważ może powodować poważne komplikacje dotyczące nerek i płuc. Advil również nigdy nie powinien być przyjmowany później 20 tygodni ciąży ponieważ może to spowodować poważne komplikacje, a nawet śmierć nienarodzonego dziecka.



Tylko bardzo mała ilość Advil jest obecna w mleku matki, dlatego Advil jest uważany za preferowany lek przeciwbólowy matki karmiące . Wytwórca jednak zaleca rozmowę z lekarzem przed jego przyjęciem.

Osoby z chorobami serca, zastoinową niewydolnością serca, zapaleniem błony śluzowej żołądka, wrzodami, nadciśnieniem tętniczym, astmą, zwężeniem tętnic, nieswoistym zapaleniem jelit (NZJ) lub przyjmujące leki rozrzedzające krew, przed zastosowaniem leku Advil powinny skonsultować się z lekarzem.



Advil dozowani dla zwierząt domowych

Advil, Motrin lub inny ibuprofen OTC nie powinien być nigdy podawany zwierzętom domowym lub innym zwierzętom. Ibuprofen jest nie zatwierdzony przez FDA do stosowania u zwierząt i jest toksyczny dla psów, kotów, ptaków i innych pospolitych zwierząt domowych. NLPZ mogą powodować ciężkie wrzody żołądka, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację żołądka, a także uszkodzenie wątroby lub nerek u zwierząt domowych. Koty są szczególnie niezdolne do metabolizowania ibuprofenu. Jeśli Twoje zwierzę potrzebuje gorączki lub złagodzenia bólu, porozmawiaj z weterynarzem. Przepiszą zatwierdzony przez FDA NLPZ podobny do ibuprofenu (ale specjalnie stworzony dla zwierząt) lub inny bardziej odpowiedni lek w dawkach odpowiednich dla zwierzęcia.

Jak stosować Advil

Advil przyjmuje się doustnie, popijając wodą w postaci tabletki, kapsułki, kapsułki żelowej lub płynnej kapsułki żelowej. Zalecana przez producenta dawka to jedna tabletka (200 mg) co cztery do sześciu godzin, gdy objawy się utrzymują.



Podczas przyjmowania tabletek, kapsułek lub kapsułek żelowych Advil:

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie leku, jeśli używasz tego leku bez recepty.
  • Weź jedną tabletkę, kapsułkę lub kapsułkę żelową, popijając pełną szklanką wody.
  • Kontynuuj przyjmowanie jednej tabletki, kapsułki lub kapsułki żelowej co cztery do sześciu godzin, dopóki utrzymują się objawy.
  • Jeśli jedna tabletka, kapsułka lub kapsułka żelowa nie zapewnia wystarczającego złagodzenia objawów, można podwoić dawkę do dwóch tabletek, kapsułek lub kapsułek żelowych co sześć godzin.
  • Advil można przyjmować z jedzeniem lub na czczo. W przypadku rozstroju żołądka Advil można przyjmować z jedzeniem lub mlekiem.
  • Brakująca dawka. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek regularnie i pomija dawkę, powinien przyjąć go tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy odczekać do tego momentu, aby zastosować lek i pominąć pominiętą dawkę. Nie należy stosować dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Podczas przyjmowania lub podawania preparatu Advil należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki dotyczące bezpieczeństwa:

  • Lek należy przechowywać w zamkniętym, zabezpieczonym przed dziećmi pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła, wilgoci i bezpośredniego światła.
  • Zawsze sprawdzaj datę ważności. Jeśli upłynął termin ważności leku, należy go bezpiecznie zutylizować i kupić nową butelkę.
  • Aby uniknąć niezamierzonego przedawkowania, prowadź dziennik leków lub używaj aplikacji do zapisywania, kiedy zażywasz każdą dawkę. Nie należy przyjmować kolejnej dawki do właściwego czasu.
  • Przyjmując pigułkę lub kapsułkę, staraj się unikać leżenia przez co najmniej pół godziny, aby umożliwić pigułce przejście przez przełyk.

Często zadawane pytania dotyczące dawkowania Advil

Jak długo trwa działanie Advil?

Tabletki Advil powinny zacząć działać około 15-30 minut i osiągają najwyższą skuteczność w redukcji gorączki lub bólu w ciągu jednej do dwóch godzin. Płynne kapsułki żelowe zaczną jednak działać nieco szybciej i osiągną maksimum za około godzinę.

Jak długo Advil pozostaje w Twoim systemie?

W zalecanej dawce Advil powinien skutecznie kontrolować gorączkę lub niewielki ból przez cztery do sześciu godzin, ale całkowite opuszczenie organizmu zajmie około jednego dnia. Po sześciu godzinach we krwi pozostaje tylko niewielka część dawki Advilu.

Organizm szybko metabolizuje ibuprofen, czyli chemicznie zmienił go w inny nieaktywny związek chemiczny (zwany metabolitem). Pracownicy służby zdrowia mierzą metabolizm ibuprofenu w organizmie na podstawie okresu półtrwania, czyli czasu, w jakim organizm metabolizuje połowę ilości ibuprofenu w organizmie. Okres półtrwania ibuprofenu u dorosłych wynosi tylko około dwóch godzin. Oznacza to, że w ciągu dwóch godzin połowa podanej dawki zniknie.

Dzieci mogą potrzebować od sześciu do ośmiu godzin, aby usunąć ibuprofen z krwiobiegu. Seniorzy jednak wydają się usuwać ibuprofen z organizmu w takim samym tempie, jak inni dorośli.

Co się stanie, jeśli przegapię dawkę leku Advil?

Advil ma być stosowany jako lek łagodzący objawy, a nie jako lekarstwo na jakiekolwiek schorzenie podstawowe. Z tego powodu Advil powinien być stosowany tylko w najniższej możliwej dawce i tylko tak długo, jak długo utrzymują się objawy. Najgorsze, co może się zdarzyć w przypadku pominięcia dawki, to powrót objawów. Jeśli pominięto dawkę, a objawy nie powróciły, nie jest potrzebna kolejna dawka.

Z drugiej strony, jeśli pominięto dawkę i objawy powróciły, nie martw się. Śmiało i weź kolejną tabletkę lub kapsułkę. Spowoduje to zresetowanie zegara dawkowania, więc nie należy przyjmować kolejnej dawki przez kolejne cztery do sześciu godzin. Nigdy nie należy przyjmować podwójnej dawki leku Advil w celu uzupełnienia pominiętej dawki lub z jakiegokolwiek innego powodu.

Jak przestać brać Advil?

Jeśli Advil jest stosowany sporadycznie w celu złagodzenia niewielkich dolegliwości bólowych lub gorączki, należy go odstawić, gdy tylko objawy ustąpią. Stosowany sporadycznie i sporadycznie, Advil nie wywołuje zauważalnych objawów odstawienia po odstawieniu.

Jeśli jednak Advil jest stosowany przewlekle w bólach głowy (15 dni lub dłużej w miesiącu), mogą wystąpić bóle z odbicia, stan zwany ból głowy spowodowany nadużywaniem leków . Mimo to Advil może zostać nagle przerwany, nawet jeśli jest nadużywany. Jeśli Advil jest przyjmowany przez 15 dni lub dłużej w miesiącu, zasięgnij profesjonalnej porady lekarskiej. Twój lekarz może pomóc, opracowując plan leczenia, aby zapobiegać bólom głowy i leczyć je, gdy wystąpią.

Przerwij przyjmowanie Advil, jeśli ból nasili się lub utrzymuje się dłużej niż 10 dni lub jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż trzy dni lub wzrasta powyżej 103 stopni F. W niezwykle rzadkich przypadkach Advil może powodować ciężkie i potencjalnie zagrażające życiu reakcje skórne. Przerwij stosowanie leku Advil i poszukaj pomocy medycznej w nagłych wypadkach w przypadku jakichkolwiek oznak ciężkiej reakcji alergicznej, takiej jak zaczerwienienie, obrzęk, wysypka, fioletowa skóra lub pęcherze.

Czego można użyć zamiast Advil?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak Krople dla niemowląt Motrin może być stosowany zamiast Infants ’Advil u dzieci w wieku powyżej sześciu miesięcy. Skonsultuj się z pediatrą swojego dziecka, aby uzyskać wskazówki dotyczące odpowiedniego doboru produktu i dawkowania. Dostępne są również preparaty generyczne.

Jaka jest maksymalna dawka Advil?

Maksymalna dzienna dawka Advil wynosi 1200 mg, ale maksymalna dzienna dawka ibuprofenu na receptę wynosi 3200 mg w przypadku schorzeń, takich jak reumatoidalny artretyzm zapalenie kości i stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dna , toczeń i inne stany zapalne. Nigdy nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek Advil, kapsułek lub kapsułek żelowych (łącznie 1200 mg) w ciągu 24 godzin, chyba że zaleci to lekarz.

Co współdziała z Advilem?

Generalnie lepiej jest przyjmować Advil z jedzeniem, aby zapobiec zgadze, bólom żołądka i innym problemom z układem pokarmowym. Nigdy nie należy pić ibuprofenu z alkoholem; połączenie zwiększa ryzyko krwawienia z żołądka i innych problemów żołądkowo-jelitowych.

Bardzo niewiele leków lub suplementów diety zmniejsza skuteczność preparatu Advil jako środka przeciwbólowego. Jedynym godnym uwagi wyjątkiem są sekwestranty kwasu żółciowego, jedna z kategorii leków stosowanych w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu. Leki te będą zakłócać zdolność organizmu do wchłaniania leku Advil, a także niektórych innych leków.

Z drugiej strony, wzrasta kofeina zdolność ibuprofenu do łagodzenia bólu, gdy są przyjmowane razem. Niektóre środki przeciwbólowe łączą kofeinę z aspiryną i / lub paracetamolem, ale obecnie nie ma żadnego produktu łączy kofeinę i ibuprofen .

Podobnie jak wszystkie leki, Advil może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Na początek nie łącz ibuprofenu z innymi lekami zawierającymi ibuprofen lub podobne NLPZ, takie jak aspiryna lub naproksen. Połączenie może zwiększyć ryzyko potencjalnie poważnych skutków ubocznych. W szczególności ibuprofen i inne NLPZ wpływają na zdolność organizmu do tworzenia skrzepów krwi, więc przyjmowanie zbyt dużej ilości ibuprofenu lub łączenie go z innymi NLPZ znacznie zwiększa ryzyko krwawienia lub siniaków. Zawsze zasięgnij profesjonalnej porady lekarskiej przed połączeniem leków przeciwbólowych.

Z tego samego powodu preparatu Advil nie należy przyjmować z lekami przeciwzakrzepowymi lub niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi (SSRI, SNRI). Połączenie to może spowodować potencjalnie niebezpieczne epizody krwawienia. Wiele suplementów diety lub ziołowych ma również właściwości przeciwzakrzepowe . Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (ADEK), suplementy kwasu foliowego, kwasy tłuszczowe omega-3, olej rybny, imbir, czosnek i wiele innych suplementów wiąże się z problemami z krzepnięciem i epizodami krwawienia. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli zażywasz ibuprofen z suplementami.

Advil nie powinien być również przyjmowany z selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Leki te, zwykle stosowane w leczeniu depresji, mają również działanie przeciwzakrzepowe. W połączeniu z Advilem lub podobnymi lekami, połączenie znacznie zwiększa ryzyko krwawienie z przewodu pokarmowego .

Ibuprofen zmniejsza skuteczność niektórych ważnych leków na receptę, w tym leków na ciśnienie krwi, takich jak inhibitory ACE, beta-blokery, blokery receptora angiotensyny i leki moczopędne. Łączenie leku Advil z niektórymi z tych leków również zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leku Advil.

Zasoby: